2012

2012 2018-01-05T23:05:07+00:00

Project Description

Parenicafest 2012

2012 Tretí ročník festivalu

Tretí ročník festivalu navštívilo približne 1500 návštevníkov. Úvod festivalu zahájila kapela Stoičostoi, ktorú potom vystriedali kapely: Jura’s Kanal, Sisterhood of Klangpedal, Bod omylu, Witch Wife a FreeBird. Túto časť programu o 19 hodine uzavrela domáca kapela Pell-Mell 59. Po nej nasledovalo vystúpenie každoročného hosťa, skupiny Dríst. Vrcholom večera bolo vystúpenie speváčky Zuzany Smatanovej s kapelou. Veľký úspech mala i kapela Helenine oči.

Festival svojim programom a zábavou v štýle oldies uzavrela kapela Hattrick. V rámci sprievodného programu si návštevníci mali možnosť pozrieť výstavu dobových zbraní a príslušenstva z druhej svetovej vojny spojenú s informačnou činnosťou klubu KVH Dukla. Návštevníci mali možnosť vyskúšať si streľbu na terč z paintballových zbraní. Na festivale prezentovali svoju činnosť aj atléti zo skupiny Workout Fanatics, ktorí predviedli cvičenie na bradlách.

K dispozícii bola aj atrakcia Aerotrim a pre mladších účastníkov aj Gladiátor a skákací hrad. Do 20:00 hod. bol pre deti k dispozícii detský kútik s animátorkami a množstvom zaujímavých súťaží a záujmových činností, maľovanie na tvár , zapletanie farebných vrkočov a farbenie jednorazovým sprejmi na vlasy. Festival Parenica vo večerných hodinách navštívil aj filmový festival krátkych filmov Tell it Quick, kde si návštevníci mohli pozrieť vybrané filmy a fotografie.