2013

2013 2018-02-14T15:49:23+00:00

Project Description

Parenicafest 2013

2013 Štvrtý ročník festivalu

4. ročník hudobného festivalu tnTEL PARENICA 2013 sa konal na záver leta 24. augusta. Podobne ako minulé roky bol pripravený bohatý hudobný a sprievodný program.

Na festivale prezentovali svoju činnosť aj atléti zo skupiny Workout Fanatics, ktorí predviedli cvičenie na bradlách. Svoj talent predviedol aj Martin Dzúrik, ktorý predviedol akrobatické exhibície s loptami rôznej veľkosti. Festival Parenica opäť po roku navštívil aj filmový festival krátkych filmov „Tell it Quick“, ktorý mal v areáli vyhradený stan, kde si návštevníci mohli pozrieť vybrané filmy a fotografie z celého Česka a Slovenska.

Hlavný sprievodný program festivalu sa niesol v znamení pomoci Marekovi Masárovi. Marek trpí detskou mozgovou obrnou a pre zlepšenie svojho stavu potreboval špeciálne upravený vozík. Na tento vozík mohli návštevníci prispieť zakúpením si lístka do tomboly, ktorá prebiehala počas festivalu zároveň s Benefičným futbalovým turnajom, na ktorom sa proti sebe postavili mužstvá AS Trenčín, Dukla Trenčín a OFK Drietoma.

Počas trvania festivalu vystúpilo 11 kapiel. Od 13:00 sa prezentovali amatérske kapely z bližšieho a širšieho okolia. Ako prví vystúpili ešte len chlapci (od 12 do 17 rokov) z Nitrianskej kapely Wild People. Postupne sa na pódiu vystriedali formácie: Insane Ride, Šleha, Mortimor, Dard a ŠMOX. Túto časť programu o 19 hodine uzavrela kapela Sunlips. Vrcholom večera bolo vystúpenie kapely Desmod, ktorá predviedla spolu so svojím frontmenom „Kulym“ skutočnú show. Po nej nasledovalo vystúpenie každoročného hosťa skupiny Dríst. Veľký úspech mala i kapela Hrana. Festival svojím programom uzavrela domáca kapela Pell-Mell 59.