2014

2014 2018-01-05T23:06:31+00:00

Project Description

Parenicafest 2014tntel stage
Parenicafest 2014 Valiant stage

5. ročník hudobného festivalu tnTEL PARENICA 2014 sa konal 23. augusta. Opäť bol pre návštevníkov festivalu pripravený bohatý hudobný a sprievodný program.

Počas trvania festivalu vystúpilo 12 kapiel (posledné dve kapely Machine Head a Five Faces Experience pre zlé počasie nevystúpili). Po prvýkrát boli na festivale dve hudobné scény. Hlavné pódium (tnTel stage), a veľkokapacitný stan (Vaillant stan), kde mohli návštevníci vidieť skutočne pestrý line-up. Vo Vaillant stane sa postupne počas dňa vystriedali na pódiu pesničkárka Simona Lila, divadlo „Kapor na scéne“, Braňo Jóbus so svojím hovoreným slovom, kapela „Števo Gajdoš Trio“, detský folklórny súbor „Nezábudky“, „Made for film show“ či DJ MOKO.

Hlavné pódium tnTEL stage ponúklo už klasicky skvelé amatérske kapely ako aj headlinerov festivalu. Od 12:00 sa na pódiu objavili trenčiansky VOLUME, nitriansky GROW, alternatívny JESUS VAN DIAN, rock´n´rollový JOHN´S FINGERS, VRBOVSKÍ VÍŤAZI s ich úžasnými nástrojmi, punkový NO PULS, domáci PELL-MELL 59, headliner GLADIATOR, folk-rockový DRÍST a skačko FUERA FONDO.

Aj napriek veľmi zlému počasiu, ktoré bolo (najhoršie v histórii festivalu), pršalo takmer celý deň, prišlo počas dňa na festival 2000 návštevníkov, a tak bola vyrovnaná návštevnosť z roku 2013. Ani počasie nakoniec neprekazilo ďalší úspešný ročník.